Sněží...sněží...

8. února 2014 v 14:05 | Takara |  Japonsko radosti a starosti běžného života.


Sněží, sněží a mráz kolem běží...že mi snad šplouchá na maják...i to by se mohlo stát, ale věc se má tak, že bydlím v Japonsku a ještě k tomu v oblasti, kde bývá sněhu, tak 5 cm dva dny v roce a letos se potýkáme se sněhovou kalamitou, kdy vlaky nejezdí nebo s velkým zpoždějím. Silnice nikdo neodhrabává, takže chůze se stává hrou o přežití. Pro Češku nic nového pod sluncem, pro mé sousedy velké překvapení. Závěje kolem domů dosahují už kolem metru, ale pozor vážení na Hokkaido opravdu nemáme (tam je to až 6 metrů a mají velký počet obětí na životech, při uklízení sněhu ze střech, či při neštěstí, kdy z neuklizené střechy na člověka spadne metr a něco silná vrstva sněhu. V tom případě nemá ten nešťastník šanci přežít.

Schody jsem odhrabala dneska dvakrát. Jak jsem si tak hrabala, tak jsem viděla jak se z protějšího domu utrhl sněhový pokryv, a protože v Japonsku se staví baráky proklatě blízko, tak celý pokryv spadl rovnou na přístupovou cestu dalšího souseda. Docela jsem se vyděsila, nedej bože aby tam někdo šel.


Musím přiznat, že odhrabavaná cesta je užší a užší, jak není sníh kam dávat a jak se mi už nechce hrabat. Zkoušela jsem schodit sněhový pokryv ze střechy, protože se bojím, že by to na někoho mohlo spadnou. Z balkónů, které máme dva jsem vyházela asi 80 cm nakupeného sněhu. To mi zabralo asi 30 minut. Nicméně stále hustě sněží, takže se obávám, že zítra mě čeká to samé. Netuším jak se daří mým tulipánům pod závějí sněhu, uvidíme zda něco přežije. Auto i kola jsou těžce zaváté, snažím se to sice udržovat, ale v pondělí do práce, no to bude sranda, opravdu se na to moc a moc těším. Hlavně jsem zvědavá zda pojede vlak či ne. Odakyu jsou známe, že staví celkem času, když hodně prší, když hodně fouká, když hodně sněží. Naštěstí tu funguje dobrý servis, takže se o situaci na drahách dočtu na netu, a nemusím trvdnou na nádraží.

Musím přiznat, že až na těžkosti s odklízením sněhu, obavy zda naše střecha je konstruována na velký příval sněhu nebo ne. Obavy, že se nějaký ten pokryv utrhne a spadne nám na hlavu, děláme co můžeme, protože šance, že přijde obleva je v nedohlednu a až přijde obleva, tak se ten sněhový pokryv stane pohyblivějším, takže bude padat. No nic snad si tuhle sněhovou nadílku všichni ve zdraví užijeme. Miluju zimu, sněhové vločky a hooooooooodně sněhu, to přiznávám! A v Japonsku mi tohle hodně chybělo...Už nechybí...máme dost...a budeme mít i na rozdávání...Takara
 


Komentáře

1 Tessa :3 Tessa :3 | Web | 8. února 2014 v 14:07 | Reagovat

pěkný blog :)

2 Radka Radka | E-mail | Web | 8. února 2014 v 14:24 | Reagovat

Tak jsem si pročetla Tvé články a zavzpomínala na bývalou švagrovou, co se do Japonska provdala, práci si našla a v krátké době tak moc zhubla, že se musela vrátit do vlasti, aby přežila.
Její manžel ji opravdu miloval a tak si našel práci v Německu, aby byli spolu šťastní.
Ne vždy se koná happy end, Bohužel.
Přeji pevné nervy a hodně štěstí :-)

3 Takara Takara | Web | 8. února 2014 v 15:09 | Reagovat

[2]: Já jsem práci našla taky rychle, byla jsem dva měsíce v Japonsku, když jsem si našla první práci. V Japonsku kdo hledá, ten najde a pokud má štěstí a je kvalifikován v tom oboru, kde hledají, pak má vyhráno. Za sebe můžu říct jsem tu dva roky a práci najít bylo snadné, ale zůstat v ní je těžší :) Vůbec se jí nedivím, tyhle stavy tu máme všichni a kdo říká, že ne ten je z kamene a jen tak ho něco nepoloží nebo jen neříká pravdu :) Takový je svět :) Díky moc!

4 Radka Radka | E-mail | Web | 8. února 2014 v 15:28 | Reagovat

[3]: Japonci jsou jiní a nemyslím, že by to byl obecně uctivý národ, jak se o nich traduje.
Jsem ráda, že jsi zavítala na můj blog, ráda si zase něco od Tebe přečtu :-)

5 Takara Takara | Web | 9. února 2014 v 0:28 | Reagovat

[4]: Oni jsou uctiví v závislosti na situaci, jejich "uctivost" poznáš hlavně na nádraží. Na kabelce nosím přívěšek pro ženy "v tom" je to z důvodu odlišení od běžných cestujících a práva si sednout na vyhrazených sedadlech. Ten přívěšek je celkem na dvě věci, protože mladí Japonci tě sednout nepustí, ale co se mi nestalo dva dny zpátky: V Japonsku se chodí v zásadě vlevo nebo podle šipek. Jeden chlapík šel v protisměru, viděl moji kabelku, ale přesto do mě hrubě strčil. Řekla jsem mu: ať toho nechá a on mě kopnul do holeně. To už mě teda dožralo a říkám mu: milej zlatej, půjdeme na policii ne? Až v té chvíli se přehodil do "úctivého módu" a hluboce se uklonil a omluvil se...ale kdybych ho nečapla, tak je to vlastně normální a nic se nestalo. Tokyo a okolí je na strkání a tlačení hrozné. V Osace do mě nikdo nikdy nestrčil v Kanagawě si připadám jako otloukánek, protože jak jsem malá a ještě cizinka, tak nikdo nebere ohled...Jinak jsem na vlastní oči viděla, jak se dva Japonci servali o volné sedadlo ve vlaku...máš pravdu jsou jiní...Pokud si s nimi píšeš nebo se párkrát sejdeš mají tendenci se dělat lepšími, než ve skutečnosti jsou (a to o dost)člověk se pak nestačí divit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama