Vaříme: Karaage から揚げ

15. března 2014 v 11:51 | Takara |  Z japonské kuchyně
Následující měsíce v mém životě budou ve znamení sebezdokonalování a protože mi vaření nic moc neříká...ne v tom smyslu, že bych měla z vaření požitek a trávila v kuchyni radostný čas (to tak možná při pečení cukroví, jinak moc ne)...jednoduché recepty zvládnu, ale své matce a matce mojí matky (mé bábi) se prostě nevyrovnám a to vůbec nezmiňuji moji prababičku, která byla vyhlášená kuchařka, že jí vyhledávali lidé z okolí, aby jim vařila na svatby a pekla dorty...jak se zdá, s každou následující generací se kuchařský um z naší rodiny postupně vytrácí...výhledově očekávám, že moje vnoučata či pravnoučata budou schopna připalovat čaj...To je ke kuchařské degeneraci mého "rodu" asi vše.

Zvládám českou kuchyni, ale bohužel ne s ovacemi mého manžela, který chválí pouze kuřecí vývar a bramborový salát, které jsou lepší, než jejich japonské verze, no aspoň něco. A guláš byl celkem ucházející, podle slov mého manžela, přestože odmítal ke guláši brambory jako přílohu a držel se svého zvyku "jídlo bez nudlí a bez rýže, existovat prostě nemůže" takže to jedl s rýží (a já jen skřípala zuby a v duchu nadávala jako špaček). Úplnou katastrofou byl rýžový nákyp jako večeře, protože Japonci sladká hlavní jídla nemají a už vůbec ne večeře (takže na buchtičky se šodó můžu rovnou zapomenout), to se manžel vztekal jako beruška se slovy, že sladké jídlo jako večeře je prostě tragédie...no člověk se v manželství učí rychle...To by bylo k úspěchům a neúspěchům České kuchyně. Jak to vypadá s mým talentem nebo spíše netalentem v naší česko-japonské kuchyni díru do světa neudělám a žaludek mého manžela už je natolik ustálený v japonské kuchyni, že novinkách v naší kuchyni prostě odolává, rozhodně je nevítá s nadšením a a ani po novinkách netouží...znáte to, starého psa novým kouskům nenaučíš...obrazně řečeno.

Moje sebezdokonalování začíná v kuchařské oblasti a konkrétně v japonské kuchyni. Japonská kuchyně není náročná, většina jídle je o krájení, sekání a smažení. A co se příloh týče, je to jednoduché: nudle či rýže.

Karaage から揚げ

Můj nebo bych měla spíše říct náš společný počin v letošním roce jsou právě Karaage. O co jde? Prakticky řečeno jde o smažené obalované kuřecí kousky servírované se salátem. V první řadě musím říct, že nesmažíme doma na pánvičce, ale v přístroji, který nepotřebuje olej a v podstatě jde spíše o pečení než o smažení.


Nachystala jsem si: kuřecí prsa, jedno vejce, mouka (nebo speciální mouka na Karaage), sójovka, saké (zbylo od Nového Roku se zlatými kousky). Nejlépe je připravit si velký sáček, do kterého budeme postupně přidávat přísady, můžeme použít misku, ale ta se ukázala být poměrně nepraktickou. Přístě na to jdeme se sáčkem.

1) Ale kuře jsme nakrájeli na kousky, musím říct, že Japonci nechávají kuřecí kůži a neodstraňují šlachy, což mě dost dostává, protože mi ani jedno nechutná a jsem rozmazlená z domova, protože taťka odstraňoval vše kromě masa a já to dělám stejně. Nechám to na vás, kuře nakrájíme na kousky a vložíme do misky.


2) Přidáme vejce a 3 lžičky mouky (3 lžičky mouky určené na Karaage, když ji neseženete, tak nevěšte hlavu, protože s obyčejnou moukou to půjde taky).

3) Pak dolijeme sójovku k osolení a ochucení kuřete a nakonec dolijete lžičku saké, které dodá Karaage zajímavou vůni a chuť.


4) Vše smícháme dohromady. Připravte se na to, že směs bude hodně lepkavá, proto sáček je lepší varianta než v misce. V misce se kuře a vzniklá směs míchá jen velmi obtížně. Poté necháme takto obalené kuře 30minut až hodinu uležet aby do sebe natáhlo sójovku a saké. A můžeme smažit či péct.


5) Co se smažení týče, tak smažíme do zlatova a můžeme jeden kousek rozkrojit, zda je uprostřed maso hotové. V případě pečení je to pečení při 180 stupních na 12 minut. Doporučuju po 6 minutách obrátit, jinak se vám kuře připeče a budete muset pekáč odmáčet.


6) Karaage servírujeme s bazalkou, citrónem a salátem. Snad jsem recept dostatečně vysvětlila, protože kuchařská videa nemám v plánu. Snad postačí fotodokumentace. Dobrou chuť! Takara

 


Aktuální články

Reklama