Enoshima, když zapadne slunce...

1. září 2014 v 10:00 | Takara |  Japonsko křížem krážem
Enoshima je jedno z mých zamilovaných míst, ale vzhledem k tomu, že tohle místo je vzdálené 20 minut vláčkem od baráku, tak to není tak speciální místa, proto Enoshimu nezahrnu do seriálu zamilovaných míst, ale stejně o ní dneska napíšu. Včera se mi udělalo trošku lépe a tak jsme po západu slunce vyrazili směr Enoshima.
Se západem slunce se na Enoshimě rozvítily lampióny a nastal čas pověsti o Enoshimě. Pověst o Enoshimě je opravdu pěkná a tak se ji pokusím vlastními slovy převyprávět. Tak tedy: Enoshimu pustošil jeden zlý drak. Sužoval Enoshimu tajfuny, bouřemi a život na Enoshimě byl k nesnesení. Tento drak si liboval v ničení a pustošení. To vše do té doby, než potkal bohyni Benten. Benten byla opravdu krásná a moudrá bohyně a drak se do ní zamiloval. Požádal ji, aby si ho vzala. To Bohyně s díky odmítla, protože drakovo pustošení a ničení bylo neúnosné a řekla, že za této situace si ho vzít nemůže. Drak Bohyni vyhrožoval, že Enoshimu srovná se zemí a zničí na prach. Nicméně Bohyně byla neústupná a naopak se začala draka ptát, co z toho má, že trápí lidi a ničí na co přijde, že je ztracená existence, která nemá budoucnost. Drak se kroutil jako žížala, ale nakonec se zeptal, co má tedy dělat. Žít se všemi v hramonii a smíru. Drak z lásky k Bohyni pustošení vzdal a Bohyně tentokrát se sňatkem souhlasila.I tento příběh má hodně variant i jmen, takže pokud jste slyšeli jiný, tak sem s ním. :) Chrám na Enoshimě je zasvěcen Bohyni Benten a draku. Platí zde jedno pravidlo, že nesezdané páry by neměli do chrámu chodit, jinak bude Bohyně žárlit. Sezdané páry jsou OK.
Na lampionech a svítilnách je téma Bohyně a Draka vyobrazeno mnoha způsoby. Plus jsme shlédli stínové dívadlo se světelnou projekcí, bylo to opravdu vymakané. Na youtube budou ke shlédnutí videa z Enoshimy, tak si je užijte.
Video s panoramatem: http://youtu.be/3mWHfDsZxogBylo to vlastně poprvé, kdy jsem Enoshimu navštívila po západu slunce a musím říct, že to byla těžká romantika. Nádherné lampiony, různé tvary, ale i dekorace. Prostě nádhera. Opravdu. Takara
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama