Odpoledne v Yokohamě

18. září 2014 v 5:39 | Takara |  Japonsko křížem krážem
Prodloužený víkend z důvodu pondělního svátku Kerou no hi, což je den, kdy Japonci projevují respekt starším lidem, kupují květiny a dárkové koše babičkám a dědečkům. My jsme tento den využili na procházku po Yokohamě. Pořád se nám střídají letní teploty s podzimními, takže začínám být lehce nachlazená, no snad to u nachlazení zůstane. Vypravili jsme se do japonské zahrady. V dnešních dnech bývá v parcích a zahradách méně lidí, je to způsobeno strachem z komárů, kteří přenášejí "dengu netsu" tzn. dengue jedná se o "horečku lámající kosti" Pro Japonsko není typická, objevila se po 70 letech. Zatím se nakazilo kolem stovky lidí, což na Japonsko není moc a v Yoyogi Parku byla vyhlášena karanténa, načež postřiky proti komárům v konbini store byly rázem vykoupeny. Právě ze zmíněného Yoyogi Parku se nákaza rozšířila, zjevně některý z návštěvníků měl virus v sobě a nakazil jím pár komárů v Yoyogi parku a ti pak roznesli virus dál. Problém je, že někteří turisté navštěvují víc než jeden park, takže se virus Dengue kousek od Shinjuku. Většina z nakažených sdělila, že byla v době srpen/září v Yoyogi parku. Problém je, že mezi nakaženými jsou i lidé, kteří v dnes karanténní oblasti vůbec nebyla. Stovka nakažených není tak vysoké číslo, a v okolních prefekturách je po 1-3 případech, v Kanagawě (kde žijeme) je to 6 případů. Inkubační doba je jedna věc, než člověk zjistí, že je nakažený je další věc, takže do konce listopadu (než všichni komáři pochcípají) je třeba dávat pozor...Kdekoli...

Z Yokohamy byl hlášen jen jeden nakažený, ale přesto repelenty proti komárům tu jedou. V parku bylo o dost méně lidí, než je tomu jindy. Byla to příjemná ničím nerušená procházka spojená s pojídáním danga a krmením kaprům. Musím říct, že do dneška jsem si myslela, že kapr je takové mírné zvíře, ale ne když jde o jídlo :) Koupili jsme dlouhou tyčku s pečivem a trvalo to 2 sekundy, kdy kapři se na tyčku vrhli a mě zůstal v ruce jen 5 centimetrový kus. Taky připlavaly kačeny a klovaly do kaprů a kradly jim jídlo, ale jakmile pár kaprů s větší rychlostí začalo plavat ke kačenám a narážet do nich, no a kačeny zbaběle prchly.


Po procházce po zahradě jsme se vydali na expozici pískových soch. Nebyla nijak velká, ale byla to nádhera a co jsem ocenila nejvíce, byla možnost vyzkoušet si jak se takové písečné veledílo dělá. Písek byl dovezený z jediné pouště v Japonsku z Tottori. Z tvrdého papíru tam byla připravená forma na "bábovku" ve tvaru válce. Forma neměla dno, takže dovnitř přišlo 5 lopat písku, pak navlhčit a uplácat. A zase 5 lopat písku, voda a uplácat a tak dále, do té doby, než byla forma plná. Pak formu sejmuli a mohlo se začít tvořit. Vtipné bylo, že ze skupiny se všichni rozhodli pro reliéfní tvorbu (obrázek vystupující z podkladu), no všichni kromě nás. My jsme vytvořili naše "veledílo" králičího hybrida, ale ne reliéfně, ale plasticky. Pokusili jsme se vytvořit králičí sochu a pokus vyšel, i když se to králíkovi moc nepodobalo.
Pak už jsme se prošli jen po přístavu, z dálky jsme viděli obří ruské kolo, které je součástí obřího zábavního parku v Yokohamě. Pokochali jsme se kotvícími loděmi, kterých je v Yokohamě spousta, protože Yokohama je přístavní město. Tentokráte jsme vynechali návštěvu čínské čtvrti, tam chodíme vždy na Čínský Nový Rok, jinak během roku tam nezavítáme. No a nevyšlápli jsme si ani na kopeček (jediný kopec v Yokohamě) ze kterého je vidět Yokohama jako na dlani, protože to můj zdravotní stav nedovoluje. Mám povolené lehké vycházky, žádný výšlap a asi jste si všimli, že Fuji san letos v létě taky neproběhla...Proč to? To se v dohledné době dozvíte...ale zatím nic neprozradím. Výlet v Yokohamě byl opravdu super! A musím říct, že to bylo po jaké době, když jsem zase zavítala do Yokohamy a připoměla si, jak krásné je to město.
Takara :)

 


Komentáře

1 Annika Annika | Web | 18. září 2014 v 9:02 | Reagovat

V jednom nákupním centru v Praze jsem také před pár lety viděla výstavu pískových soch... ale teda, kam se hrabou na tyhle. To je paráda!

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 18. září 2014 v 18:51 | Reagovat

Yoyogi jsem tentokrát nenavštívil, z parků jen Uedu a pak park u Císařského paláce. A před třemi lety, kdy jsem tam byl, se naštěstí yoyogští komáři flákali :-).  Takže si budu muset zřejmě vystačit s neatraktivními českými nákazami. Krásné pískové artefakty!

3 Takara Takara | Web | 19. září 2014 v 1:42 | Reagovat

[2]: Dobře si udělal :-)z těch parků, které jsi navštívil, zatím nic nehlásili... :-D

4 Adéla Adéla | E-mail | 20. září 2014 v 20:19 | Reagovat

Super fotky!A musím říct, že bych si ráda zkusila vytvořit si něco takového z písku. A řekla bych,že králík se vám povedl!A proč Fuji san letos v létě neproběhl-že by bylo na cestě miminko nebo něco takového?Už se těším až to vyklopíš :)

5 Takara Takara | Web | 21. září 2014 v 0:50 | Reagovat

[4]: Děkuju, jsi moc hodná, ale na to, že jsem své dětství a mladou dospělost proválela s králíky, tak jsem tvar vůbec nevystihla a můžu se vymluvit jen na "týmovou práci" ale ani na to se moc vymluvit nemůžu, protože mi manžel nechal volnou ruku...Zatím nechám jen hádat, takže ti neřeknu ani jestli je tvůj odhad správný nebo ne ;-)

6 Janca Janca | 20. prosince 2014 v 22:07 | Reagovat

Ivco sochy jsou nadhernee parcik taktez a kapri me taky prekvapili jak je popisujes jako dravou zver :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama