Modrá je dobrá...

26. června 2015 v 6:16
...ale růžová, bílá a fialová samozřejmě taky. Máme tu zase červen a to kromě zvýšeného výskytu deštů a obálek, které vás vyzývají k zaplacení daní pro letošní rok, je to měsíc ajisae nebo také hortenzie chcete-li. Musím říct, že název ajisai mi k té kytce nebo keři (nejsem botanik, takže mi mou nevědomost jistě prominete :-) ) sedí víc. Ajisai kvete v Japonsku jak volně na každém roku, vedle obchodních domů, parkovišť nebo činžáků, tak se prodává i v květinářství za zhruba 1500yenů (zhruba 300Kč) a také se s ním ve větší míře můžete setkat v parcích.


V parcích se pořádají různé ajisai matsuri (slavnosti hortenzií), kdy se nabízejí různé věci, pokrmy spjaté s ajisai a někdy i bez spojitosti s ajisai. Jde o to se pokochat kvetoucími ajisai a něco si zobnout a osvěžit se. Matsuri nejsou ale jen o kochání a žranici, jde především o společenskou akci, kam chodí lidé z okolí a tak si berete svoje sousedy s sebou. S tím musíte rozhodně počítat v případě, že se rozhodnete zúčastnit se nějaké lokální slavnosti. Vzdáleněji provozované slavnosti, u těch vám toto nebezpečí nehrozí. Tam je to bez obav.


Já jsem navštívila Ajisai Matsuri v Sagamihara Parku a v Yakushi Ike Parku. V prvním případě byly Ajisae už v plném květu a v tom druhém to byla bída, bídoucí, protože ještě kvést ani nezačaly. Zvláštní rozdíl na jednu prefekturu, ale může se stát, protože hodně záleží, kdy Ajisai zasadili. Většina Ajisajů v Kanagawa pref. kvete v červnu, ale můžete se s nimi setkat už od května.Zvláště s těmi, které jsou ze supermarketu. Supermarketové ajisae kvetou o něco dřív, protože se jedná o zboží, které se musí prodat před sezónou ne v sezóně, kdy jsou ajisae na každém roku. To vysvětluje případy brzy kvetoucích ajisajů.


Pořád mám resty a ráda bych vyrazila na nějaké opravdové Ajisai Matsuri, ale přiznávám bez mučení, zatím jsem neměla mnoho štěstí, tak mi držte pěsti abych ho příští rok měla více. Takara

EDIT z 13.6.2015 Zadařilo se!
Vyrazili jsme na ajisai matsuri do Sagamihara Kita Koen
Kromě kochání se modrou/růžovou či fialovou klasikou jsme si prošli výstavku s různými druhy ajisajů, a že jich bylo požehnaně. Každý nádherný a se zajímavým jménem...původně jsem se chystala vyfotit celou rostlinu i s popiskou, ale nakonec jsem to vzdala, protože na ajisai je to nejkrásnější nahoře, takže vás zvu na prohlídku různých druhů ajisaiů, ale bohužel se u mě nedozvíte jejich odborné názvy, přesto doufám, že si tuto prohlídku i tak užijete. :-)
Tak to by byla malá ochutnávka z výstavy ajisaiů, ale více naleznete na rajčeti: http://takara.rajce.idnes.cz/Ajisai_2015/

 


Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 26. června 2015 v 18:08 | Reagovat

No, mně se prohlídka teda líbila. :)) A nejvíc se mi asi v tomto případě líbí barva modrá. :)

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 26. června 2015 v 18:10 | Reagovat

Jeeee, já koukla ještě na rajče a malej je naprosto kouzelnej!

3 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 27. června 2015 v 13:31 | Reagovat

Dostala jsem k narozkám nádhernou kytku a byly v ní i hortenzie, bílé se zelenými okraji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama