JLPT N2

16. srpna 2015 v 3:47 | Takara |  Japonština
Japonština je to o co tu běží, samozřejmě, že i při mateřské se snažím vzdělávat. Nastoupila jsem do ranních kurzů úterý a čtvrtek 10-12 a také večerní školy pořádané společností JICE, která poskytuje kurzy Japonštiny zdrama ALE musíte kurz dokončit a mít 80% a vyšší účast v hodinách. Pokud toto nesplníte, musíte vyplnit formulář, který bude zaslán na úřad práce a v budoucnu byste mohli mít problém s hledáním práce, protože tím dostanete cejch "nespolehlivý" a samozřejmě už se nebudete moci účastnit žádného dalšího kurzu s JICE. Což by byla škoda.


JICE pořádá kromě kurzů základní Japonštiny pro pracující osoby, také přípravné kurzy na JLPT N3, a N2 a také kurzy pro lidi, kteří se zajímají o práci v pečovatelství, těm je nabídnut tzv Kaigo kurz, kde se naučí příslušnou terminologii a kurz jim pomůže získat práci pečovatele/pečovatelky.


V červnu jsem se přihlásila do kurzu L3, což je nejvyšší kurz v sekci "Japonština pro pracující osoby" a kurz končí v půlce září. Navzdory tomu, že má malé dítě, tak se mi do kurzu daří chodit poctivě, jsem schopná se připravovat na zkoušky a testy, takže jsem se rozhodla, že bych ve studiu měla pokračovat a až kurz L3 skončí, budu studovat dál. No ale co?


JLPT N3 jsem úspěšně složila a celkově jsem byla spokojená, i když skóre nebylo nijak závratné. Takže je tu možnost začít od října studovat N3 a dostudovat to, co jsem samostudiem nezvládla. Druhou možností je dostudovávat N3 za pochodu, prostě doplňovat mezery v průběhu studia na N2. Tu druhou možnost jsem vybrala, přihlásila jsem se ke studiu na JLPT N2 s tím, že bych v prosinci ZKUSILA projít, na 99% neprojdu, ale ráda bych se seznámila s úrovní testu, takže prosinec beru jako "nanečisto" a v létě do toho půjdu s úmyslem projít. Takže od září do 20. listopadu budu studovat N2, zkusím test v prosinci, pak od května bude další přípravný kurz pro N2 takže na ten se přihlásím znovu a v létě půjdu ke zkoušce na N2 už "naostro".

Beru to tak, že mám rok na to abych se na úroveň N2 dostala, předpokládá to překlad různých dokumentů, novin apod. a domácí studium, ale pokud bych vše zvládla už v prosinci, pak bych se mohla přihlásit na univerzitu v březnu a mohla bych se začít připravovat na získání učitelského certifikátu, který je důležitý pro získání práce v Japonsku, za předpokladu, že nechcete být učitelem angličtiny až do smrti, což určitě nechci. Vystudovala jsem předškolní pedagogiku a vše o co se snažím je, stát se běžnou učitelkou v mateřské škole, což je věc, ve které se nebojím říct budu průkopnící, protože není mnoho cizinců, kteří se stanou běžnou učitelkou mateřské školy. Většina cizinců pracující ve školkách pracuje na postu: učitel angličtiny, ALT nebo jako pomocný personál (kuchyň+úklid). Vím, že cíl který jsem si zvolila není z těch, které se dají dosáhnout lusknutím prstu, nicméně tohle mi chybí ke štěstí, jinak mám dá se řečeno všechno, co potřebuju k tomu abych byla spokojená s tím, jak žiju. Tak mi držtě pěsti. Takara
 


Komentáře

1 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 16. srpna 2015 v 19:46 | Reagovat

Tak snad to dáš. Hele, jak to máš s kanji, je to moc těžké na naučení, má to nějaký systém nebo tak? Já si akorát umím některé znaky přečíst, ale nedokázala bych je asi zpaměti napsat :D

2 Наташа Наташа | 17. srpna 2015 v 21:34 | Reagovat

頑張って!!! (tuhle frázi slyším pokaždé, když si ztěžuji během zkouškového :-D ) Věřím, že N2 zvládneš už v zimě! :-)

3 Luk Luk | E-mail | 19. srpna 2015 v 23:35 | Reagovat

Tož přeji hodně štěstí a pevné nervy :-)

4 Stranger Stranger | 1. září 2015 v 13:17 | Reagovat

[1]: Není to nejjednodušší, ale naučit se to dá. Systém to svým způsobem má... Když se člověk naučí takových 200 kanji, tak už ví spoustu tahů a je to víc a víc jen o skládání těch tahů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama