Malá česká setkání v Japonsku

20. dubna 2016 v 11:38 | Takara |  Japonsko radosti a starosti běžného života.
Skoro jako podle hesla: " Když nepříjde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře".. I tak se dají charakterizovat moje malá česká setkání v Japonsku. I když do Čech se chystám snad každý rok, musím říct, že šetřit penízky se mi moc nedaří a vždy se najde něco, co je třeba zařídit a stojí peníze...mojí nadějí je tučný bonus jinak asi nic.

Nicméně letos proběhla 3 setkání v Japonsku. První bylo na leden-únor a další setkání proběhla v dubnu. Dvě setkání jsme absolvovali v Tokyu a musím říct, že v obou jsme se hledali a hledali a hledali, ale nebojte se zase jsme se našli. Nicméně to trvalo. Důvodem bylo nepřesné udávání místa setkání. Např. sms obsahující "čekám u jižního východu" je v případě Tokyo station naprosto nedostačující informace, je mi líto. Zatímco při prvním setkání byl problém s názvy přepravních společností a tedy s místem, kde bude bus stavět. V druhém případě to byl problém, u kterého vchodu se sejít. V obou případech trvalo, než jsme se našli zhruba 40 až 60 minut.

V prvním setkání jsem měla holky ubytované v baráčku přes noc takže jsem je provedla po okolí a snad si to užily. Navštívily jsme společně Enoshimu a Kamakuru. Vadou na kráse bylo, že většina zajimavostí byla restaurovaná, protože holky přijely mimo sezónu. Takže Velký Budha byl pěkně schovaný v lešení.


V druhém případě šlo o setkání v Ueno na večer, našli jsme se hned, ale přišla jsem s akademickou čtvrthodinkou zpoždění, Takže nám nezbylo nic jiného, než si sednout na kámen a pokecat. Pak jsme si zašli na večeři a ještě ten den jsme se rozloučili. Shodou okolností, tenhle človíček je v Japonsku pracovně a známe se jen přes Blog, takže tohle byla šance poznat někoho nového. Slíbila jsem mu nějaké ty typy na výlet a slib jsem nesplnila...Omlouvám se! Omluva čistě japonská: "moc práce" ale pravdivá. Nicméně věřím, že si poradil.


Třetí setkání bylo v Tokyu. Nejprve jsme se měly setkat v Kajibashi Parking Slotu. Ten je asi 500 metrů od Tokyo Station. 30 minut před setkáním přišla zpráva, že jede směr Tokyo station. Doufala jsem, že to bude na straně Yaesu ne Marunouchi, který je přesně na druhé straně. Přišla další zpráva. Bylo ji zima, tak vlezla do obchoďáku Kitte...super, to mi rozhodně...nepomůže. Další zpráva, že to je jižní východ...začala se mi vařit krev...na setkání byla vyhrazena hodinka, protože kámoška se musela vrátit zpátky na loď, kde pracuje...Z té hodiny dost ubylo...zbývalo tak 15 minut...moje poslední zpráva byla, že pokud mi nenapíše něco konkrétního, třeba celý název východu, tak nemáme šanci se potkat. Tak nakonec přišla zpráva s informací, kterou jsem potřebovala a s radostí jsem vyrazila. Takže po 5 letech, co jsme se neviděly jsme měly možnost se vidět na 30 minut.


Na zabití člověka je i 5 minut dost. :-)
Zabíjecí pocity mě, ale přešly celkem rychle. Vyměnily jsme si novinky z našich životů a obě se shodly na tom, že pokud se chceme mít dobře, tak musíme zamakat. V tuhle chvíli je nám ve světě fajn, ale kdo ví, třeba se jednou v Čechách zase sejdeme. Třeba jednou... Takara
 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 20. dubna 2016 v 14:03 | Reagovat

Pěkné zážitky! Tak třeba se mi to taky ještě poštěstí při nějaké další cestě. Minule to bylo "o fous" :-)

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 7. května 2016 v 11:22 | Reagovat

To musí být šílené se takhle nahánět po japonských veřejných prostorách, ale hlavně, že jste se našli ^^!

3 Ravenhorn Ravenhorn | 8. května 2016 v 15:01 | Reagovat

Bylo to super se takhle s někým sejít a pokecat o Japonsku i z jiného pohledu než jako turista :-)

Ještě jednou děkuji a snad to příště zase výjde i s nějakou zajímavou akcí/místem ;-)

4 Intuice Intuice | E-mail | Web | 26. června 2016 v 17:53 | Reagovat

Krásná setkání. Můj syn stále plánuje, že do Japonska pojede. Prý tak za 10 let. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama