Modrá je dobrá aneb Ajisai

24. června 2016 v 11:37 | Takara |  Japonsko radosti a starosti běžného života.
Modrá je dobrá, ale bílá, fialová, růžová samozřejmě také…
Nepíšu sem tak často, jak bych chtěla anebo měla, protože toho mám zkrátka moc...nicméně plány jsou velké...Tanabata v Sendai, Atami na den moře...atd...Takže jen ve zkratce, tak jako vždy...

Červen je měsícem tsuyu, tak se nazývá období dešťů, hmyzu (o dni brouků se rozepíšu příště) a taky placení daní z nemovitostí a osobních daní také. Ale je to také měsíc, kdy kvetou Hortenzie, které v mají v Japonštině o dost pěknější jméno. Ajisai. Ajisai je znakem města Sagamihara, takže není divu, že Ajisai matsuri jsou právě tam, nicméně jsem se rozhodla letos Sagamiharu vynechat a jet na nová místa. Prvním místem je Hakusan a druhé by měla být lahůdka pokud se mi podaří zarezervovat si vláček. Půjde o vláček do Hakone, kdy budu moci obdivovat ajisai v noci a pěkně nasvícené. Jsem natěšená jak malé dítě na Vánoce, tak hlavně ať to klapne.


Vydali jsme se s A. na výlet v neděli. Poslední dobou chodíme každou neděli na ušní (ano některé kliniky mají otevřeno i v neděli, ale s tím, že třeba úterky mají zavřeno). Zánět středního ucha postupně odeznívá a já jsem za to moc ráda. Dnes jsme skončili kolem 11 tak jsem si řekla, co doma? Jedeme na výlet a jeli jsme.
Vyjeli jsme ze Saginumy a přestupovali jsme v Shibuye, abychom nastoupili do Hanzomon Line a jeli směr Jimbouchou, zde opět přestup a směr Hakusan. V Hakusan je krásný chrám, ale hlavně měly by zde kvést tsutsuji a ajisae. Tsutsuji už nestihneme, tím jsem si byla jistá, ale ajisai matsuri bychom stihnout mohli. Letos jsou matsuri od 5. června do 6. července, takže jsme si pospíšili. Co se ajisai vlaku týče, ten se odehraje až v červenci, tak snad to klapne.
V Hakusan jsme vystoupili, vylezli východem A3, proběhlo samozřejmě obvyklé hledání východů, výtahů, jak už si člověk zvykl, když jde na výlet s kočárem a prckem. Nicméně už jsem si na to zvykla…
Lidí bylo jako much, ale musím říct, že to stálo za to. Přišli jsme brzy, takže Ajisai ještě nekvetly v celé kráse, ale co co jsme viděli stálo rozhodně za to. Snad se vám fotky budou líbit. Kvalita fotek nic moc, tak jen pro představu. Kochejte se.Další týden jsme přece jen vyrazili do Sagamihary a dobře jsme udělali. Poprvé v životě jsem si vystála frontu na něco v Japonsku a už chápu, co k tomu ty lidi vede...přesvědčení, že bez té či oné akce se jejich dítě neobejde :-) Vystáli jsme si frontu na morčata. Nicméně pobyt s morčetem jsem zkrátila v zájmu záchrany morčete a taky předejítí případné ostudy. Malej má zvířátka rád, ale taky jim rád strká prsty do očiček a to by morče vidělo hodně černě. Bylo vyloženě šťastné, že je zpátky v koši. To kohout to byla jiná. Páni ten ocas. A tak měl kohout svého stalkera. Byl pronásledován na každém kroku.
Po nabažení se zvířátek jsme se vydali na Ajisae. Musím říct, že letos je to celé nějaké divné. Fotila jsem na jednou specifickém spotu každý rok, ale letos ten spot seschnul, takže se tam fotit nedalo. Zvláštní paralela...dá se říct...Vzhledem k tomu, že malej je opět nemocný, tak si vláček jako takový asi letos odepřeme a podíváme se do oněch míst sami na vlastní pěst, jen nebudou tak nasvícené. Nedá se nic dělat, protože poslední dobou jsem opravdu busy... Ajisai máme pro letošek celkem splněné a budeme se těšit na Tanabatu.
 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 25. června 2016 v 0:43 | Reagovat

Je vidět, že kohout se malému fakt líbil :-).

2 Takara Takara | 25. června 2016 v 9:27 | Reagovat

[1]:to ten jeho ocas, z toho byl úplně paf :-D

3 Intuice Intuice | E-mail | Web | 26. června 2016 v 17:49 | Reagovat

Dlouho jsem tu nebyla. Vidím, že mrňous pěkně povyrostl a už sám běhá. Vidím, že se máš fajn a to mne těší. :-)

4 Berushka Berushka | 29. června 2016 v 6:15 | Reagovat

Velice zdravím do Japonska a děkuji za možnost nahlédnout do tohoto vzdáleného světa! Chlapeček je nádherný a fotky též.Ať se daří!

5 Nekra Nekra | 29. června 2016 v 9:49 | Reagovat

Hezký fotky a hezký kytky :). Ta úvodní věta mi připoměla kytky, který kvetou různě podle pH půdy - v kyselý růžově, v neutrální snad bíle a v zásaditý myslím že modře. Naneštěstí si nepamatuju, jak se jmenují. Nejsou to náhodou ony?

Že se nestrkají zvířatům prsty do očí, by rozumný dítě mělo být schopný pochopit. Škoda, že není fotka s morčaty. Kdysi jsme jedno měli. Co to bylo za morčata - klasický hladký?

6 Rony Rony | 2. července 2016 v 10:39 | Reagovat

Jednou za čas sem vždycky zabloudim omrknout, co tu máš nového....krasne fotky a musím říct, že malý je úplně sladký, až vyroste, tak nebude mít o slečny nouzi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama