Spanilá jízda aneb Den Moře 2016

29. července 2016 v 5:42 | Takara |  Kalendář
Dnes se vracím s přehlídkou "nebeských vozů"...
V Atami se každý rok pořádá přehlídka vozů ke dni Moře. (či Oceánu).
O dni Moře jsem psala loni, podrobnější info naleznete v archivu článků. Zde naleznete historii a popis jednoho ze státních svátků. V červenci máme jeden z prodloužených víkendů. Právě díky Dni Moře jsme se mohli těšit na pondělí tvz. Happy Monday...My jsme vyrazili do Atami, kde jsme si letos neužili tolik moře, protože bylo oblačno a moře studené, ale přesto to stálo za to a přemýšlím, že v srpnu se do Atami vydáme znovu.


Co vůz to jiný rytmus a trošku jiná melodie. Nicméně pokřik je stejný. "Pěkně nahlas! To nestačí, to nestačí! Pořádně nahlas!" :-)


Výzdoba je různá, od tradiční výzdoby, po například vánoční vůz či Anpanman vůz...Dokonce i Příšerky S.R.O byly letos vidět. Společně s "gaijin" vozem, který táhli jak jinak cizinci.


Do průvodu se může přidat kdokoli. Stačí si zvolit sympatický vůz a jde se na to...:-)


Když se dva vozy setkaly, tak k sobě najely a křiklouni a hudebníci se snažili druhý vůz přeřvat a přehrát. Někdy to vyšlo a jindy ne. Někdy do tlampače řvala sexy Japonka, kterou nebylo slyšet, ale pánům to nevadilo, protože bylo na co koukat.


Sjely se vozy ze všech městských částí Atami aby se zůčastnily soutěže o nejlepší vůz. Nešlo jen o dekoraci, ale i o hudbu a nasazení. Během dne se pořádala anketa, které se účastnili místní, zde šlo jen o vizuální posouzení. Večer už volilo na základě celku.


Typicky japonské byly přivázané plastové tašky na vozech, do kterých se odhazovali plechovky, protože pitný režim se musí doplňovat, ale plechovky se zásadně neodhazují. Hezky, pěkně po sobě uklidit...


Letos nebyly k vidění jen vozy, ale i velryby, které se posunovaly vpřed pomocí pinkání. Tyto byly nejpopulárnější mezi dětmi. Opravdu pěkná záležitost. Měla jsem příležitost před 5 lety a pak dlouho nic, až zase letos byla šance vozy vidět a jít pěkně v průvodu.


Maskot Atami. Jmenuje se Atsuo a není moc kawaii, ale symbolizuje to, co je v Atami to nej, a proč je mezi lidmi Atami toto přímořské městečko, tak oblíbené. Jde o spa. Onsen.


Měla jsem opravdu radost, že jsem úplnou náhodou přijela do Atami v době slavností. Syn matsuri vzal dosti chladně, prostě je pěkně celé prospal, což bylo co říct, když kolem bylo jen samé třískání a křičení. Snad se nám zadaří i napřesrok.
Takara
 


Komentáře

1 Xira Xira | E-mail | Web | 4. srpna 2016 v 20:53 | Reagovat

Tenhle tvůj blog mám prostě nejraději. Člověk se tu dozví věci, které by normálně ani nevěděl. Jsem ráda, že je tu někdo jako ty, kdo o všem takovém píše. Vždycky jsem chtěla vědět co nejvíc o Japonsku a místní kultuře, díky tvému blogu mám možnost. Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama