Kinchakuda aneb Higanbana 2016

22. září 2016 v 12:41 | Takara |  Japonsko křížem krážem
Rok se s rokem sešel a my tu máme babí léto. Velmi teplé září a teploty kolem 33 stupňů, až člověk vidí občas rudě. Musím říct, že léto jsem přežila v pohodě, ale poslední týden srpnu a dva týdny září byly hrozné. Vlkost našem bytě stoupla až k 96 procentům, což byl masakr a musela jsem začít používat AC a vysoušeč, přiměla mě k tomu plíseň na botách, které byly v botníku a také na futonu, přestože jsem koupila dřevěný rošt, na kterém se futon sušil. Takže počasí nic moc, ale právě v tomto počasí se daří tzv. Pavoučím Liliím. Higanbanám, které kvetou v různých barvách a jakmile se trošku ochladí, tak je tu máme v celé kráse.


Jedním z míst, kde Higanbana kvete je v Hidaka City a části zvané Kinchakuda v Saitama Prefektuře. Takže jsme vyrazili pěkně vláčkem...Cesta to byla dvouhodinová s přestupem v Shibuya, Ikebukuro a Hanno. Pak už jsme jen vystoupili v Koma. Matsuri byly dobře značené a lemované sezónními výrobky. Například šišky, ručně vyrobené košíky, apod. Chtěla jsem si zakoupit ručně vyrobenou higanbanu z papírů a drátů, ale bohužel paní, která je vyráběla, tak už dva roky na matsuri nejezdí, takže jsem měla smolíka.


Protože mělo přes týden pršet vyrazili jsme na matsuri hned ze začátku a rozdíl je markantní, ale protože mělo celý týden pršet, tak jsem vsadila na pěkný den, než na den v dešti. Nevadí, příští rok máme znovu šanci, takže se nemusíme bát, že by nám něco uteklo. Zkusíme to napřesrok znovu.


Higanbana je zvaná pavoučí lilie a jedná se o jedovatou květinu, která nese tvz. "warui inshou", což je špatný pocit a většina Japonců vyrazí raději za Kosmosy než za Higanbanou, ale je spousta lidí, který ten červený koberec přiláká. Cizinci na "warui inshou" kašlou zvysoka a nejinak je to se mnou, pro starší Japonce je higanbana "dábelská kytka" jejíž cibule jsou jedovaté pokud chcete pěstovat higanbany, pak musíte dát do květináče pouze higanbany, protože květiny v sousedství higanbany nevydrží. Jediné, co vedle higanbany vydrží je tráva a odolnější plevel, ostatní pochípá, tolik k "ďábelskosti květiny"


Vstup do parku, kde kvetou higanbany byl pouze 300 yenů. Což s 2000 yeny za vlak dělá 2300yenů za celodenní výlet, slušná cena, to musím říct. Navíc protože jsme přijeli ze začátku sezóny, tak lidí bylo málo a dalo se krásně fotit a nechat A. chodit "na volno" beze strachu, že se ztratí. Prošli jsme park a nakonec jsme zaparkovali v jídelní zóně. Koupili jsme si domácí onigiri a čaj z Kinchakudy. Nakonec jsme se byli podívat k řece Koma (komagawa), která teče kolem parku a dotváří místní atmosféru. Park je oblíbený jak na jaře, tak v létě, tak na podzim (sakura, ajisai, higanbana).


Když jsme se nabažili červených "kytek", tak jsme vyrazili domů. Higaka-shi ovšem stojí za delší návštěvu. Místní chrámy, vodopády apod. lákají k delšímu setrvání. To máme v plánu příští rok. Takara
 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 22. září 2016 v 18:29 | Reagovat

Ze všech pavoučích propriet mi lilie připadá nejsympatičtější :-).

2 Daniela Daniela | Web | 23. září 2016 v 17:24 | Reagovat

Nádherný lilie, to je pravda. Jinak, moc zajímavý články****

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama