Ve svitu Lampionů

2. září 2016 v 17:09 | Takara |  Místní zajímavosti
Součástí našeho Obon Weeku bylo koupálko u moře a návštěva chrámu v Enoshimě. Ku příležitosti Obon Weeku se v Enoshimě pořádají ohňostroje a slavnosti, při kterých je noční prohlídka chrámového komplexu nezapomenutelná. Enoshima je o Obonu přecpána turisty. Pláž je ještě v pohodě, pro A. to byla druhá návštěva moře letos a užil si to pořádně. Nebrala jsem plavky, protože jsem si naivně myslela, že si pohraje na písku, chyba lávky. Vlny blížící se k pláži byla větší legrace, než se vrtat v písku.Na pláži se lidi zastavovali a fotili se s A. jeden potetovaný chlapík s pircingy na snad všech místech těla si s A. hrál snad 30 minut a ještě několikrát přišel. Myslím, že šlo o Kojerce nicméně jsme nepokecali, protože anglicky ani japonsky neuměl...Dále se u nás zastavily dvě Japonky a pokecaly jsme na téma "jací jsou japonští chlapi" hahaha Japonky vědí, co jsou jejich "silnější" polovičky zač...Kdysi běžela v TV srovnávací soutěž: " kdo to má těžší" a sekce zaměřená na běžná zavazadla byla výmluvná. Průměrný muž salary man běžně nese 3,5 kg (notebook, tablet, telefon, peneženka), Průměrná žena žena v domácnosti (nákup, věci pro dítě, telefon, peněženka,...) 7,5 kg a to nezapočítali dítě v nosítku. Samozřejmě tato srovnávací soutěž nemá žádné odborné zázemi, ale jako sranda dobré...Po koupačce jsme využili služeb beach house (nabízí sprchu, jídlo, úložný prostor) Musím říct, že využití beach house je velmi komplikované pokud s sebou máte malé dítě. Navíc je to předražená služba, protože za sprchu pro dítě a dospělého zaplatíte 1600yenů (to je skoro polovina měsíčního účtu za vodu v mé domácnosti). Po osprchování jsme vyrazili na Enoshimu.


Cesta lemovaná krámky byla ucpaná turisty, chtěla jsem to vzdát, ale cesta zpět byla stejná, takže zatnout zuby a "prorážet". Ucpávky dělali lidé, kteří to očividně v Enoshimě neznali a dělali fronty před krámky se suvenýry, kde se někdo zastavil, aby se podíval na zboží. Celkem nervy, aspoň že A. byl v klidu. Zmrzlina to jistila. :-)Na Enoshimu můžete jít s kočárem, je tu eskalátor nahoru, ale už ne dolu, takže dolu jedině po schodech. My jsme šli nahoru po schodech a dolu taky, A. to zvládnul bez problému, i když lidi se dost koukali, protože tohle ještě neviděli...:-) Pro mě je důležité, že nahoru vylezl sám a pro mě to bylo méně práce.Užili jsme si pobyt v chrámu a zahradu. A. měl velkou radost z procházky kolem majáku. Čekali jsme do 17.00 a pak už se rozsvítily lampiony. Každý rok je to nádherná podívaná a stejně i letos. Předloni touhle dobou jsem byla ve 14tt. Loni malýmu bylo 5 měsíců a letos rok a 5 měsíců, to to letí...Enoshima je pořád stejná, pořád stejně krásná, jen ten čas letí. Příští rok tu budu se skoro 3letým klukem. Ano, Enoshima je moje srdcová záležitost, takže zase napřesrok naschledanou, ale vlastně dřív, protože se sem přijedeme podívat na vánoční světýlka. Takara
 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 3. září 2016 v 1:03 | Reagovat

Kolem Enoshimy jsem jen projížděl, v moři jsem se ráchal o kousek dál, ale pořád ještě ne dohled :-). Pravda, lidí tam byla spousta, tak jsem dlouho nepobyl. Klučík ovšem vypadá nadšeně!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama