Halloween v Japonsku

30. října 2016 v 6:55 | Takara |  Místní zajímavosti
Halloween je dalším ze svátků, které nabývají na popularitě v Japonsku. Obchody začínají nabízet Halloweenské produkty už koncem srpna a od září/října jsme už pak v záplavě černo-oranžové. Sama se toho moc aktivně neúčastním. Že bych obrážela Halloweenské párty nebo se účastnila průvodů mi opravdu nehrozí. Nicméně ani práci se Halloweenu nevyhnu a očekává se ode mě, že připravím párty pro dětičky. Přes práh mi žádný Halloween, ale ani Santa nesmí, v tomhle se neměním...Prostě s rozumem.Kostým mám pořád stejný už 5 let. Čarodějnice. Na princeznu už jsem moc stará a tlustá a na čarodějnici se za nějaký čas nebudu muset ani strojit. Klobouk, černé šaty, netopýří brýle, legíny takové abych neukazovala spodní prádlo a jde se na věc. Teda spíš půjde v pondělí 31.10. Zatím jsme měli jen Narozeninovou párty v Halloweenském stylu a abych neprovařila svůj kostým před Halloweenskou Party, tak jsem se přestrojila za "princeznu", jak můžete vidět: "princezna? ne! Ty jsi čarodějnice!" haha.


Letos jsem párty pro dětičky připravovala sama, takže jsem se dala na hry. Vyrobila jsem pavučinu s pavouky. velkého netopýra s otevřenou pusou, kam se budou zahazovat balónky. Dále plechovky od UM, ty jsem obalila v papíru a vytvořila tím monstra, duchy, kočky, dýni apod. Dále barvení halloweenského plakátu, u kterého se všichni vyfotíme a nakonec dýňové puzzle. Pro věkovou kategorii 0 až 2 roky to hádám stačí. Dále už jen bude hledat sladkosti po školce a tím jsme hotovi.
Musím říct, že jsem se popré začala dohadovat ohledně rozdělování úkolů v práci, protože máme ve školce 8 učitelek, ale halloweenskou párty jsem připravovala, vytvářela sama. Ředitelka se mě jen zeptala, co budeme dělat a zapsala to a nakonec mi pomohla trošku s instalací dekorace apod. Ale jinak nikdo nic, ticho po pěšině a to mě velmi rozčiluje. Dalším mýtem, často zmiňovaným v zahraničí je, že jsou Japonci velmi pracovití...Ano určitě stráví více hodin v práci, a spousta z nich dře jako koně, ale jde spíš o muže než ženy, a v mém odvětví- školství za pedagožkami práce není vidět vůbec.
V podstatě jakmile je Japonka v práci jen jako Part-Time, tak můžu říct, že nic línějšího neexistuje (není to záležitost jen mé školky, chodilo to tak všude, kde jsem pracovala) Tím víc, že po Halloweenské Párty bude moje nadřízená odvolána do jiné školky, což je pěkně naprd, takže všechno bude už jen na mě, protože jsem jediná, kdo pracuje full time ostatní jsou zmiňované part time, které s bídou udělají práci, kterou mají, ale nikdy, nikdy ani ťuk navíc...no Happy Halloween! Takara

 


Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 30. října 2016 v 12:14 | Reagovat

Ty jo, ta lenost je pro mě docela překvapující.. Každopádně Ty jsi dobře kreativní! :)

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 30. října 2016 v 13:51 | Reagovat

I ti líní se občas dají aspoň trochu rozhýbat dobrým příkladem :-).

3 Takara Takara | 31. října 2016 v 16:28 | Reagovat

[2]: nene, tady dobrý příklad nefunguje...ony tě prostě nechají makat jako šroub a když si začneš stěžovat, tak ti řeknou, že můžeš dát výpověď, když se ti to nelíbí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama