Hotaru Matsuri bez Hotaru aneb Den bez fotek

11. června 2017 v 12:27 | Takara |  Místní zajímavosti
Hotaru Matsuri zná víceméně každý, kdo se pohybuje kolem Anime a Mangy. Zobrazováno je to jako velká romantika. Něco co chcete vidět za každou cenu. Hotaru znamená světluška a shodou okolností moje nadřízená má právě toto jméno a sedí i kanji. Nicméně na japonské poměry se jedná o poměrně extravagantní jméno, a když jsem se šéfky ptala na význam jejího jména, tak nebyla moc nadšená. Nicméně rodiče mé šéfky patrně měli na mysli něco většího. Světluška svítí v noci, takže "osvětluje svět kolem", což je pěkný význam musím říct.


Pro vás (mě nevyjímaje), kteří brouky a hmyz neradi a to ani ten pečený a v čokoládě namáčený, shledáte světluškové slavnosti jako něco, kde se musíte hodně kontrolovat a neječet a nemáchat rukama, když náhodou přiletí o něco blíže. Myslím si, že si tyhle fóbie z hmyzu nesu z doby skauta, kdy hmyz ve stanu, hmyz pod trikem není nic, co bych kvitovala. Nicméně pro oživení blogu a seznamení s něčím novým jsem se na Slavnosti Světlušek vypravila do Sankeienu což je jedna z nějkrásnějších zahrad v Yokohamě. Kromě lotosů, kosatců, chrámový staveb, sakur, se to dají krmit i kapři. Krmení kaprů je zážitek pro děti k nezaplacení. A. se v zahradě při krmení kaprů chlámal a hrozně se mu líbilo, jak kapři v jezírku honí pečivo pro kapry (myslím, že jsem podobné pečivo viděla v miso polévce, jen vždycky zapomenu jak se tomu nadává, konzistencí je to nejpodobnější sušenému rohlíku nakrájenému na kolečka.) Toto pečivo se prodává jako dlouhá tyčka a nebo korále. U malých dětí nedoporučuji tyčky, mají totiž tendence házet tam ty tyčky celé (cca 50 cm) korále jsou lepší (vlastní zkušenost).


Kromě kapříků a kochání se přírodou se v Sankeien pořádají i výstavy. Tentokrát se mi podařilo navštívit "tsutsuji bonsai matsuri" Neuvěřitelné, pohádkové a peněženka se začala třást. Nicméně vybavila jsem si svůj první a poslední bonsai ( nebudu zabíhat do detailů, přinejmenším 20 let něčí péče v tahu...) Po těchto zkušenostech jsem peněženku nechala, tam kde byla a jen jsem se kochala. Ten den se bylo čím kochat.Nejméně 5 párů zde fotilo svatební fotky a není se čemu divit v Yokohamě takové panorama nenajdete. Nicméně zpět ke světluškám. Cedule, provazy v místech, kde by se měly světlušky vyskytovat byly z floreskujícího materiálu, takže v noci bylo vidět ohraničení. Nepříjemné bylo to, co bylo napsané na cedulích a bylo to vidět i za dne. Jistě jste už někdy viděli fotky světlušek z Hokkoida nebo jiných míst, ale věřte nebo ne. V Yokohamě je zakázáno fotit světlušky.


Takže jakmile se setmělo, tak jsme se přidali do řízené masy lidí a prošli jsme si celou oblast. Světlušek tam bylo požehnaně a trvalo celkem hodinu a něco, než jsem se dostala ven ze zahrady. To vysvětluje proč byly fotky zakázany...Pravděpodobně bychom se ze zahrady nedostali ani zítra. Nicméně díky té mase lidí, která byla přítomna musím přiznat, že tohle místo už příště vynechám a najdu si nějaké klidnější místo na venkově. Za mě Hotaru Matsuri v Sankeien vynechat, o nic nepřijdete. Měla jsem v plánu vyrazit směr Izu do Ookawa, kde jsou Hotaru matsuri také, ale nevyšlo mi to časově, tak si to nechám na příští rok. Takara
 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. června 2017 v 16:01 | Reagovat

Ke světluškám mám z určitých důvodů velmi specificky nadšený vztah, takže bych se na ně určitě šel podívat. Nevím ale, jestli mezi tolik lidí, světluškám sluší klidné prostředí a fluoreskující jiskřivá intimita :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama