Letní slavnosti

19. srpna 2017 v 6:55 | Takara |  Místní zajímavosti
Léto je tady a s ním i zpěv cikád. Za těch pár let, co jsem v Japonsku, už jsem si na zpěv cikád zvykla. Pamatuji se, na své první a druhé léto tady, kdy mně cikády hodně vadily (ten zvuk, co vydávají, byl na moje evropské uši příliš). ale jak jde čas, tak můžu jen potvrdit. Člověk si opravdu zvykne snad na všechno a to i na cikády. (jen na šváby si nějak zvyknout nemůžu a to se patrně nezmění i kdybych tu strávila 100 let)


Letošní léto je velmi mírné, v srpnu nám tu hodně pršelo, a tak jsme se dočkali vcelku snesitelného léta, které ocení zvláště ti, kteří dovolenou nemají. Vycházky s dětmi ve vedrech 35 a výše a s vhkostí vzduchu 70-80%, tvrdím, i 10 minut venku je moc...Deodoranty jednou naplno a v obchodech jsou k dostání deospreje, které vás ochladí (nebudu lhát, je to chemie) ale já jsem si je oblíbila. V podstatě mi pomáhají přežít léto v Japonsku, když zrovna nejsem doma nebo u moře... :-)


Kromě vedra, cikád, skromné dovolené, si v létě můžete užít různé slavnosti. Např. slavnosti brouků, různé tradiční tance (Ava odori, což je část Bon Slavnosti, pocházející z Shikoku (Tokushimy) tanečnice mají na hlavách typický klobouk, který nápadně připomíná střechu. Awa odori se pořádá i v Yamato City, ale bohužel letos pršelo, tak jsem se na přehlídku vybodla. Dále tu máme slavnosti slunečnic atd. Slavit je pořád co, takže Japonsko navzdory vedrům žije. A to i ve školách a školkách.


Naše škola pořádala Summer Festival. To znamená, že všichni učitelé byli v yukatách či jinbei, připravili program a stánky
s atrakcemi. Já jsem na akci sice byla, ale jen a pouze jako rodič, nicméně šanci obléci si yukatu jsem využila. Tak jako loni říkám jedno a to samé: " musím zhubnout"...Ne nejsem někdo, kdo by vyznával pro-ana a podobné nesmysly. Vyznávám "normální tělo" tzn. ani tlustá ani vychrtlá - prostě zdravá a dá se na mě koukat. V případě yukaty platí, že pokud je někdo hodně přes váhu, tak ani sebe krásnější yukata nepomůže a člověk v tom nevypadá dobře.


Navíc pokud máte yukatu, která prosvítá, tak si pod ní musíte vzít tzv. "petti coat" aby vám nebylo vidět spodní prádlo tzn. další vrstva navíc... už je vám taky vedro? Některé stánky byly na přímém slunci, takže se nedivím, že někteří učitelé byli zplavení a rudí jako vlajka RA. A. si vyzkoušel pár atrakcí (kopání do míče, rybaření, lovení nafukovacích balónků z bazénku, a pak už jsem ho jen honila po parku, kde se slavnost odehrávala. A vedro mi bylo, ne že ne. A. si sundal boty, takže za chvilku byl i ve svém jinbei jako "makkurokurosuke". Zkusil si Bon Odori tanec, ale nechytilo ho to v podstatě jen stál uprostřed kruhu a díval se jak ostatní trsají...nevadí snad se zapojí příští rok. Nicméně čím je starší, tak tím víc se blíží čas, kdy i já se budu potit v yukatě v rámci práce...už se nemůžu dočkat...Takara

OMLOUVÁM SE ZA NEOTOČENÉ FOTKY. Fotky mám otočené v PC, ale po nahrání mi je BLOG.CZ otáčí zpět. Nevím, jak tohle už mám řešit. Nahrávám fotky po jedné, protože víc fotek mi nahrát nejde a nahrané fotky jsou naležato. Fakt super...Jasné je, že nahrávání fotek je poje!!!né Doufám, že jen dočasně, protože mě to opravdu začíná štvát...Za Standy, jsem problémy žádné neměla...takže mně se po něm opravdu začíná stýskat...

 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 13:41 | Reagovat

Pamatuju si na tokijskou letní "prádelnu", kdy jsem poprvé zjistil, že vějíř - předmět, který jsem měl doposud spojený výhradně s ženskou elegancí - může být velmi praktickou věcí i pro chlapy :-).

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 20. srpna 2017 v 0:18 | Reagovat

Moc vám to na fotkách sluší :)
S těmi fotkami asi nepomůžu, zkus třeba napsat správci. Někde na blog.blog.cz má emailovou adresu.

3 Eliss Eliss | Web | 20. srpna 2017 v 12:31 | Reagovat

Hlavně že jste si slavnosti užili, sluší vám to, a s těmi fotografiemi ti bohužel neporadím ;-)

4 * * | 22. srpna 2017 v 15:51 | Reagovat

Dobrý den,
mohl bych se zeptat, zda to obi je předvázané, nebo zda ho umíte vázat sama?
S pozdravem a přáním pěkného dne
*

5 hi hi | 1. října 2017 v 13:25 | Reagovat

k fotkam pridat treba v malovani zluty okraj v barve #fffc99 tak, aby byly sirsi nez vyssi... to by mohlo pomoci :-?
(zluta se na pozadi ztrati)

6 hi hi | 1. října 2017 v 13:28 | Reagovat

[5]: tedy otocit v pc, ulozit, otevrit v malovani a zmenit velikost a nove bile okraje vyplnit zlutou barvou, ulozit jako fotku pro blog, ktery vam chce asi "setrit misto"

Jinak moc hezky blog, at se vam dari jen a jen dobre

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama