Ohňostroj Futakotamagawa

3. září 2017 v 9:52 | Takara |  Místní zajímavosti
Letní dovolené už dobíhají do konce a léto je pomalu ale jistě pryč. Ochlazuje se pomaličku ale jistě, nicméně teploty skáčou nahoru a dolů, takže lidé v Japonsku jsou častěji nachlazení a letní bouřky s hromy a blesky jsou k vidění častěji. V půlce srpna už je ohňostrojů jen poskrovnu, nicméně sem tam se s nimi potkáte. Oblíbené jsou v Yokohamě nebo u řeky Sumida. Tyto jsem prošvihla, nicméně na ohňostroj ve Futakotamagawa jsem se chystala.


Počasí bylo všelijaké, takže jsem si raději odpustila yukatu (dobře jsem udělala) a vyrazila jsem vybavená děštníkem a pršipláštěm. Stejně jsem vybavila i malého. Nacpali jsme se do přeplňěného vlaku Den'en toshi Line a hurá směrem na Futakotamagawa. Jakmile jsme vylezli z vlaku dostali jsme se do velké tlačenice, ale jak už to v Japonsku bývá, vše bylo organizované perfektně, takže jsme během 5 minut byli venku.


Obloha se začala zatahovat. Sem tam bylo slyšet vzdálenou bouřku, která se během 15 minut dostala přímo nad zástup pochodujících lidí v yukatách, míjející stánky z občerstvení. Stále ještě byla naděje, že ohňostroj proběhne. Také jsem to viděla optimisticky dokud neuhodilo do jednoho z činžáku. Tehdy jsem pochod po kovovém nadchodu vzdala a vydala se hledat přístřeší, než se to přežene. Jen jsem se schovala, tak začalo lít jako z konve. Zatraceně dobrý timing, to se musím pochválit. Nešťastnice, které si oblékly yukatu (hlavně bílé yukaty) byly za chivilku promočené na kost a bylo jedno zda si vzaly "peti coat" kabátek, který se obléká pod bílé yukaty, aby neprosvítalo spodní prádlo pod yukatou nebo ne. Chvilka v deště a bylo vidět téměř vše...Černé yukaty a barevné yukaty na tom byly lépe. Asi rozšířím svoji sbírku yukat o nějakou tmavě modrou nebo černou.


O pár minut později začali organizátoři hlásat, že ohňostroj byl zrušen, z důvodu špatného počasí. A lidé se začali vracet zpět k nádraží. Nádraží bylo přecpané lidmi a čekalo se, až nás zaměstnanci drah pustí dovnitř. NIcméně celá tlačenice skončila během 10 minut. Už ve vlaku bylo hlášeno, že ohňostroj byl zrušen, takže lidé vystupovali aby mohli přestoupit a vrátit se pěkně zase domů.


No nevadí, letos jsem ohňostroj nestihla, snad se zadaří příští rok! Takara
 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. září 2017 v 20:18 | Reagovat

S ohňostrojem to tentokrát nevyšlo, nevadí. Organizátoři ho, jak to tak vypadá, pohotově nahradili soutěží "Miss mokrá yukata" :-).

2 Siren Siren | E-mail | Web | 8. září 2017 v 11:15 | Reagovat

Škoda, nicméně určitě nezapomenutelné. :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama